ŠIPKA
Junák - svaz skautů a skautek ČR,
středisko Šipka Praha 6

HISTORIE STŘEDISKA 
  TAK TO JSME MY!
Historie střediska ŠIPKA

24. února 1935 nastoupil na palubě lodi "SKAUT" 8. chlapecký oddíl a přijal symbolický název "ŠIPKA". 14. června se připojil 22. oddíl a 19. června bylo spojení oddílů do střediska vyhlášeno na Svojsíkově hradišti na Strahově u prvního táborového ohně. Prvním vůdcem střediska se stal Dr. Karel Skála - Čil.

"Šipka" se postupně stala jedním z nejvýznamnějších skautských středisek v Praze. I po dobu 2. světové války pokračovala "Šipka" v činnosti. Po zákazu Junáka přešla v březnu 1942 do vodáckého odboru KČT v Braníku a přijala symbolický název "LUK". Skauti ze "Šipky" obnovili svou činnost ihned po válce.

Po zrušení Junáka oddíly střediska dál pokračovaly v činnosti, jako oddíly mládeže v Sokole, později v městské stanici mladých turistů, Svazarmu a TJ Praga (v té době je členem vodáckého oddílu i pozdější prezident Václav Havel - Chrobák).

V roce 1968 středisko obnovuje opět svou skautskou činnost. Znovu je vede Dr. Skála - Čil.

Po zrušení Junáka v roce 1970 oddíly "Šipky" pokračovaly jako turistické oddíly v TJ AZKG a Svazarmu Praha 6.

Po listopadu 1989 "Šipka" vystoupila opět z ilegality a zahájila skautskou činnost v Junáku - svazu skautů a skautek ČR.
půjčování agregátu: pravidla zde
Poděkování
Rádi bychom poděkovali zastupitelům a p.starostovi Prahy 6 za poskytnutí příspěvku a možnosti nahrazení nevyhovujících raftů za nový, který v našem oddíle budou využívat všechny věkové kategorie skautů - od dětí po seniory. Na raft použijeme logo Prahy 6.
Děkujeme.

Dále bychom rádi poděkovali Michalu Fouskovi za kvalitní a naprosto bezplatný hosting našich stránek. Odkaz na jeho stránky: http://www.chlup.info/
Děkujeme.